Aktualności

­

Uroczystość odsłonięcia odrestaurowanego Pomnika Powstańców Śląskich w Sośnicowicach k. Gliwic.

21/09/2018|

Konferencja „Wymiana gospodarcza, naukowa i kulturalna między Polską a Wietnamem” w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.

20/09/2018|

SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ .
Konferencja „Wymiana gospodarcza, naukowa i kulturalna między Polską a Wietnamem”
Zaprezentowałem podręcznik dwujęzyczny polsko-wietnamski „Zarys podziemnego górnictwa węgla kamiennego” (z 2007 r.) mojego współautorstwa i pod moja redakcją.

„Konferencja Program dla Śląska” w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

19/09/2018|

Katowice . ŚLASKI URZĄD WOJEWÓDZKI.
„Konferencja Program dla Śląska”.
Z 42 miliardów PLN przewidzianych w Programie w ciągu 9 miesięcy zaangażowano na planowane przedsięwzięcia 21 miliardów PLN.

Franek, Zosia i Jasio w Wesołym Miasteczku.

17/09/2018|

„Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” w Rudach k. Gliwic.

16/09/2018|

RUDY k GLIWIC na obszarze Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. W Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach odbyły się Dożynki diecezjalne.

Wykład w ramach konferencji pod wspólnym tytułem „Niepodległości dar” związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

14/09/2018|

PARAFIA MATKI BOSKIEJ KOCHAWIŃSKIEJ, GLIWICE. W uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego zostałem zaproszony przez mojego proboszcza o. Roberta Więcka SJ do wygłoszenia wykładu, w ramach konferencji pod wspólnym tytułem „Niepodległości dar” związanych z 100. rocznicą odzyskania […]

Nagroda im. Juliusza Ligonia. Uroczystości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

13/09/2018|

ŚLĄSKA NAGRODA IM. JULIUSZA LIGONIA, której fundatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, przyznana została po raz 45. Tegoroczne Ligoniowe Laury wręczono: dr Joannie Jurgała-Jureczka; Alfredowi Bujara oraz Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu we Wrocławiu. Po tej doniosłej […]

Obchody XXXVIII rocznicy Porozumień Katowickich.

11/09/2018|

To czwarte, po gdańskim, szczecińskim i jastrzębskim, porozumienie z 1980 r. jest, jak gdyby, nieco mniej znane w naszym Kraju a przecież dopiero to porozumienie, pomiędzy Komisją Rządową a Międzyzakładowym Komitetem Robotniczym, umożliwiło tworzenie jednego, […]

Pracownica biura senatorskiego Janina Szymanowicz odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności.

10/09/2018|

WIELKIE WYDARZENIE W BIURZE SENATORA.
W ub. piątek Janina Szymanowicz, znakomita pracownica mojego biura senatorskiego, osoba niezwykle skromna i kompetentna, została odznaczona w Jastrzębiu –Zdroju KRZYŻEM WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI, nadanym przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Jesteśmy niezmiernie dumni […]