Czy ten młody człowiek, dr hab. inż. MAREK MARCISZ, mój wychowanek (jestem promotorem Jego pracy magisterskiej, doktorskiej, doradzałem przy habilitacji i rozwoju naukowym) kandydujący w wyborach samorządowych do RADY POWIATU GLIWICKIEGO, musi mieć zablokowany swój profil na Fb ? Czy powodem tej blokady może być Jego deklaracja, że jest CHRZEŚCIJANINEM I KATOLIKIEM ?

Szanowni Państwo zwracam się w niniejszym mailu o pomoc w związku z opisaną poniżej sytuacją.
Po wielu latach unikania najpopularniejszego portalu społecznościowego, wynikającego z braku potrzeby publicznego „obnażania” się i swojej szeroko pojmowanej prywatności zostałem poniekąd zmuszony (a również zachęcony) do zaprezentowania się w takiej formie moim potencjalnym wyborcom, bowiem kandyduję do Rady Powiatu Gliwickiego. Cóż trzeba sprostać wymaganiom dzisiejszych standardów autoprezentacji.
Zakładając profil na wspomnianym profilu wypełniłem wszystkie niezbędne pola informacyjne, w których chciałem przybliżyć Odbiorcom swoją osobę a także wstawiłem kilka swoich zdjęć mających zilustrować autora profilu.
Wybierając w pole „Wyznanie” opcję „chrześcijanin – katolik” portal uprzejmie zapytał mnie odpowiednim „okienkiem” czy na pewno chcę uzupełnić to pole i czy jestem świadomy, że jest do związane z możliwością szeroko pojmowanego „hejtu”. Potwierdziwszy świadomość takich zagrożeń założyłem swój profil.
Na drugi dzień chcąc uzupełnić kilka informacji dowiedziałem się, że na moim profilu zauważono „duży ruch” i wspomnianych danych nie udało mi się już zamieścić. Odwołując się od decyzji portalu, uniemożliwiającej mi uzupełnienie informacji, portal zażądał danych identyfikacyjnych (które, chcąc uzyskać dostęp, musiałem przesłać: nr tel. kom. i zdjęcie) po czym uświadomił mnie, że „nie mogę teraz skorzystać z portalu” gdyż „sprawdzane jest przesłane przeze mnie zdjęcie”, a portal „stale czuwa nad moim bezpieczeństwem” i „do tego czasu nie będę miał możliwości korzystania z portalu”. Czekając cierpliwe na wyniki powyższej weryfikacji dowiedziałem się, że „moje konto zostało zablokowane”.
Opisana sytuacja wyklucza mój cyfrowy dostęp do Wyborców i w związku z tym zwracam się do Was o pomoc w rozpowszechnieniu mojej osoby. Proszę zamieście przesłany plik na Waszych profilach i „lajkujcie” i udostępniajcie. Wspólnie damy radę.